Manisa Lokma

Manisa lokma, mevlit, nişan, nikah, sünnet, iş yeri açılışı, özel davet veya kutlamalarda hayır sever insanların hayırlarına ikram ettikleri hamur tatlısıdır.

Manisa lokma, mayalanma süresi sonrası şekil verilerek yağda kızartılıp sıcak iken tatlandırıcı şerbet ile tat verildikten sonra özel tabaklarda hemen servis edilerek tüketilir.

Hayra ikram edilen lokma tatlısı da pilav da helva da aşure de ücretsiz dağıtılır ve tüketenler hayır için dua eder, güzel dileklerde bulunurlar.

Ülkemizin her şehrinde hayır hizmeti o şehrin sosyal, ekonomik, tarihi ve coğrafi değerlerine göre şekillenmiştir. Manisa için de lokma tatlısı hayra dağıtılır.

Lokma Manisa

Lokma Orta Doğuda da hatta Asya da her ülkeye göre farklılık gösterir. Şehrimizde lokma Manisa dendiğinde akla halka şeklindeki lokma tatlısı gelir.

 Aslında İzmir şehrinde çok yaygındır ve hatta İzmir lokma diye bilir lokma tatlısı. Fakat Manisa ile İzmir arası 25(yirmi beş) kilometredir. Çok yakındır.

Bu yakınlık İzmir lokma tatlısının Manisa şehrinin sakinlerinde benimsenerek hayra dağıtılması ile lokma Manisa kültürü de artık yaygınlaşmış durumdadır.

Manisa Lokma Hizmeti

Manisa lokma hizmeti veren irili ufaklı onlarca resmi gayri resmi hatta merdiven altı firma şehirde görülmektedir.

Manisa lokma hizmetini siz nasıl almak istiyorsanız öyle hizmet veren bir firma bulmanız mümkündür. Bu ne demektir?

Sağlık koşulları ve kullandığı malzeme denetlenen yasal firmalardan da Manisa lokma hizmeti alabilirsiniz, hiçbir şeyi denetlenmeyen ne olduğu belli olmayan firmalardan da bu hizmeti alabilirsiniz.

Hayrınıza konuklarınıza nasıl bir lokma ikram etmek istersiniz? Bu tercihinize göre piyasadaki onlarca firmanın herhangi birinden bu hizmeti alabilirsiniz.

Tüm personeli kadrolu olan, düzenli sağlık kontrolü yapılan, malzemelerini sağlık bakanlığının onayladığı ürünlerden alan ve size faturasını sunan, sağlıklı ağızda dağılan leziz tat ile Manisa lokma hizmeti almak isterseniz lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

Tüm kadromuz için Manisa lokmacı sayfamıza yine fiyat listemiz için de Manisa lokma fiyatı sayfamıza ve iletişim için de Manisa lokma telefon sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Manisa Lokma